Szybko, szybciej, najszybciej - wciągarki Bellussi różnych prędkości

  • Wciągarka ze zmienną prędkością wciągania SUM 210 VL

    Wciągarka ze zmienną prędkością wciągania SUM 210 VL

Wciągarka linowa jest urządzeniem niezbędnym do pracy na każdej budowie. Jej łatwy i szybki montaż pozwala na bezpieczny transport różnych materiałów budowlanych na duże wysokości. Szeroka gama wciągarek włoskiej marki Europea, których oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma Bellussi Group Sp. z o.o.,  obejmuje urządzenia o różnych prędkościach wciągania w zależności od indywidualnych potrzeb odbiorcy.

 

Od lat dużą popularnością cieszy się klasyczny model HE 235. Jest to wciągarka o maksymalnym udźwigu do 200 kg z wytrzymałą liną o średnicy 5 mm i standardowej długości 25 m (na życzenie Klienta istnieje możliwość zwiększenia długości liny do 35 m). Prędkość wciągania wynosi 23 m/min i jest wystarczająca, aby szybko i bezpiecznie podnosić ładunki na budowie. Cechą charakterystyczną tego modelu jest specjalne rozsuwane ramię, umożliwiające regulację odległości wciągarki od rusztowania w zakresie od 74,5 do 112 cm. Model występuje również w wersji CED z panelem sterowania z niskim napięciem,  umożliwiającym zwiększenie długości jego kabla do 40 m i sterowanie wciągarką z dołu. Wciągarkę można bez trudu zamontować do rusztowania, na mocowaniu rozporowym stropowym lub okiennym, na specjalnej podstawie z obciążeniem balastowym lub trójnogu – w zależności od potrzeb i możliwości.

 

Absolutnym numerem jeden wśród tych, którzy cenią sobie szybkość i dobry stosunek jakości do ceny jest wciągarka HE 200 Veloce. To stosunkowo niewielkie i lekkie urządzenie (39 kg) zostało specjalnie zaprojektowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie odbiorców, dzięki czemu łączy w sobie dwie cechy, na których im najbardziej zależy – bardzo dużą prędkość wciągania (aż 39 m/min) oraz stalową linę o średnicy 4 mm i długości aż 40 m. Dodatkowo, wybierając ten model wciągarki w wersji CED, mamy możliwość zwiększyć długość przewodu panelu sterowania i bez trudu kontrolować pracę urządzenia z ziemi. Podobnie jak w przypadku wciągarki HE 235, dostępna jest szeroka oferta różnych mocowań i podstaw, a także akcesoriów obejmujących zawiesia kubłowe oraz pojemniki trapezowe wywrotne.

 

Dla szczególnie wymagających odbiorców marka Europea proponuje najbardziej uniwersalny i wszechstronny model wciągarki SUM 210 VL. Urządzenie oferuje aż 5 prędkości podnoszenia (8 – 14 – 24 – 36 – 44 m/min), co zapewnia świetną kontrolę nad każdym rodzajem ładunku. Dodatkowym atutem jest gruba (5 mm) i długa lina (40 m) pozwalająca transportować materiały na duże wysokości. Wciągarkę można łatwo kontrolować za pomocą panelu sterowania z przełącznikiem prędkości, a dodatkowo zwiększając długość jego kabla, można kierować jej pracą również z dołu. Urządzenie standardowo można montować bezpośrednio do rusztowania lub dostępnych w ofercie mocowań rozporowych, a dzięki dodatkowym akcesoriom również na podstawie mocowanej do podłoża za pomocą zbiorników balastowych.

 

Script logo